Úterý, 21 května, 2024
Rok 2022

Kamion Fest víkend s dětmi na letišti v Chrudimi

Stejně jako v loňském roce patřila i tento rok v termínu od 24. do 26. června plocha letiště v Chrudimi akci Kamion fest víkend s dětmi, kterou opět pořádala organizace Řidiči pomáhají dětem. Výtěžek šel samozřejmě opět na podporu dětského domova. V letošním roce se celkově účastnilo na 349 kamionů a dodávek a doprovodný program sliboval dostatek zábavy jak pro návštěvníky tak samotné účastníky srazu. Celý víkend byl zahájen promo akcí na náměstí v Chrudimi kde zahrála kapela Sinusoida a mohli jsme vidět v akci i strongmana který se rozhodl utáhnout celkem 13 tun vážící kamion sož se mu také povedlo. K večeru trochu zapršelo, ale to neměnilo nic na faktu, že byla v plánu skvělá hudební produkce. O tu se letos postarala velmi dobře kapela Yo Yo band pod taktovkou Richarda Tesaříka a ta zahrála, jak notoricky známe tak i méně známější skladby ze své mnohaleté tvorby. Večer pak následovala první světelná show kamionů, kterou však mírně kazilo počasí.

V sobotu ráno se počasí umoudřilo a tak všichni čekali, zda se organizátoři rozhodnou uspořádat plánovanou spanilou jízdu. K velké radosti dostala tato akce zelenou a tak se kolona krásných vozů začala řadit k výjezdu, aby nakonec vyrazila na 12 kilometrů dlouhou vyjížďku. Po návratu zpět a opětovnému odstavení kamionů na svá místa pokračoval program dalšími hudebními vystoupeními pražských The Bugles (Beattles revival band) dále pak kapela Motorband, Marcel Zmožek a večer zakončila kapela Alibi rock. V průběhu odpoledne proběhlo i vyhlášením a předáním pohárů v různých kategoriích. A že v Chrudimi mají tu nejpřísnější avšak nejlepší porotu ukázali samotné výsledky. Touto porotou byly samotné děti s dětského domova. A když už jsme u dětí o ty bylo na srazu rovněž dobře postaráno a to díky spoustě atrakcí ať už šlo o skákací hrad, kolotoč, lov rybiček, malování na obličej atd. Celou akci pak zakončil večerní ohňostroj.

Samozřejmě že by tato akce nebyla možná bez řady partnerů, kterým patří velké poděkování a také hlavně celého organizačního týmu kterému patří velká poklona za to, jak vše zvládli. Už teď se těšíme na příští rok a věříme, že to bude opět zážitek. Další akce kde se můžeme v nejbližší době potkat je The Bangers na ostravském Librosu a nebo Posedlí Dakarem open Air v přerovské rokli příští víkend. Na závěr si užijte pořádnou dávku fotek z celé akce a také skvělý song složený právě Marcelem Zmožkem.

« z 10 »