Úterý, 21 května, 2024
Rok 2018

Autoshow Praha

Zdravím všechny příznivce webu s článkem s první letošní akce.

Sezónu jsme letos otevřeli na výstavišti v Praze -Holešovicích, kde se konal již 21.ročník akce s názvem Autoshow Praha. Bylo zde k vidění celkem 200 exponátů od 46 různých výrobců a více než 25 českých výstavních premiér.

Hned po vstupu do haly se mohli návštěvníci pokochat pohledem na krásné vozy značek Porsche, Lamborghini, Mercedes Benz a další (vyjmenovat je všechny by bylo na dlouho). Když jste se do syta vynadívali na tyto luxsusní vozy mohli jste se vydat buď doleva nebo doprava.

V pravé straně výstavních prostor byly k vidění značky jako Ford, Lexus, Nissan, VW, Škoda atd. U stánku českého výrobce bylo pěkné vedle poslední generace Škody Superb vidět i Superb 3000OHV s roku 1939. Samozřejmě zde nechyběl ani poslední škodovácký koncept v podobě Škoda Vision X. U sesterského VW byl pro změnu velkým tahákem VW Arteon, který se dle mého názoru tomuto výrobci určitě povedl.

Když jste se pak přesunuli do levé části mohli jste vidět zástupce značek Renault, Dacia, Dodge, Ferrari a dalších. Zde mě zaujala předpremiéra nového Renaultu Megane GT, ale taky vozy dealera Advatage cars, který sem přivezl několik exponátů značky Ferrari. Největší klasikou v této výstavce bylo určitě Ferrari Testarossa, které má i dnes velmi líbivé tvary a odkazuje na éru klasických sportovních aut této italské ikony. Milovníky muscle cars pak určitě zaujal Dodge SRT Hellcat o objemu motoru 6,2 litru a výkonu 707 koňských sil. Respekt pro změnu budil vedle něj stojící Dodge Ram s motorem 5,7 Hemi.

Pro milovníky aut to byla určitě dobrá akce, která skýtala kromě možnosti podívat se na hezká auta i možnost si ve spoustě vozů i posedět.

Za týden se chystá další akce v podobě Histocupu Austria v Brně tak se koukněte do aktualit, kde najdete podrobnější informace.

« z 29 »