Úterý, 21 května, 2024
Rok 2022

Car Prague Festival

Konečně se čas poněkud uvolnil a tak pro vás přináším článek o letošním Car Prague Festivalu. Tato akce se tradičně konala poslední říjnový víkend a jak již bývá v posledních letech zvykem je rok od roku lepší a její popularita roste. Pro ty z vás, kteří jste o této akci ještě neslyšeli se jedná o kombinaci několika automobilových výstav. Těmi jsou za tuningovou scénu BSR Tuning Expo, krásné veterány jste mohli obdivovat na Glasurit Classic Expo a poslední výstavou byla výstava s oblasti motorsportu s názvem OK Group Racing Expo. V následujících řádcích se na jednotlivé části podíváme blíže.

Začneme u BSR Tuning Expo, které zabíralo největší část výstavní plochy. To že tato výstava roste na oblibě dokazuje nejen rostoucí zahraniční účast ale i fakt že jde o výstavu, která patří mezi 5 nejvýznamnějších akcí v Evropě. Mezi nejzajímavější expozice patřily CarMedia, AMG Performance Center, BSR a Lower United. Ze stovek vozů se těžko vybírali favorité. Přesto pořadatelé volili nejlepší auta vybraných skupin vystavovatelů. Ve skupině aut z Maďarska si zasloužil ocenění Laszlo Bara s Porsche 911 s karoserií Opel Combo. Mezi exponáty z Polska nejvíc zaujal Wojciech Malag s Audi eTron. A konečně ve skupině CarMedia to byl Jindra Slach s Audi RS5. Součástí programu byla stejně jako loni soutěž Tvář BSR Tuning Expo za účasti osmi finalistek Miss Česká republika 2022. Představily se v módní přehlídce v šatech, sexy outfitech a plavkách. Z volby návštěvníků se zrodilo pořadí Andrea Kaplanová z Loun, Julie Hojdyszová z Frýdku-Místku a Natálie Kovářová z Prahy. A rušno bylo i na venkovní ploše, kde probíhal tuning sraz pro širokou veřejnost.

Jako druhou jsme zmiňovali Glasurit Clasic Expo. Mezi nejzajímavější expozice patřil stánek firmy Toplac s trojicí vozů startujících v letošním Le Mans Classic: Aero Minor Sport, Škoda Sport a Talbor Lago. Zaujaly také historické sportovní vozy a vozy rodiny Macháčkových. Největší plochu zaujala expozice Engine, která se letos zaměřila na značku Fiat. Podařilo se zajistit také unikátní přehlídku historických závodních vozů předních českých jezdců.

A poslední část tvořila výstava OK Group Racing Expo dostala mezinárodní punc uvedením Elišky Junkové do Síně slávy FIVA (Mezinárodní federace historických automobilů). Generální sekretář Gian Mario Mollar předal jmenování do rukou vnučky slavné české závodnice Markéty Šonkové a vnuka Jiřího Junka. Mezi exponáty byly k vidění dvě české výstavní premiéry. Tým Šenkýř Motorsport představil BMW M4 GT4 pro rok 2023. BMW novinku zapůjčilo speciálně pro tuto výstavu. Stejné to bylo i s vozem KTM X-Bow GT-XR, který zajistil další brněnský tým RTR. V expozici Buggyry byl k vidění mimo jiné vůz NASCAR.

Bohatý doprovodný program byl i na pódiu kde probíhala jedna beseda a autogramiáda za druhou. V akci byli například Tomáš Enge, Lukáš Pešek, Libor Podmol, Erik Cais, Václav Milík a mnozí další. Zpěvačka Olga Lounová vedla zajímavou besedu se sestrou Eliškou, která je úspěšnou juniorskou autokrosařkou. Ocenění na výstavě převzali Miroslav Adámek, Oldřich Horsák, Miran Velkoborský (Legendy autosportu), Petr Čemus, Aleš Dryml, Jiří Churavý (Legendy motosportu), Josef Kalina, Radovan Novák a Petr Ondrašík (Osobnosti motorsportu). V následující galerii se můžete pokochat několika pěknými fotkami, a letos přispěla i kolegyně fotografka Vendys pictures. Teď nás čeká bohužel povinná zimní přestávka, kterou určitě vyplníme zase informacemi o Rallye Dakar s týmem MM Technology (bývalý tým Big Shock Racing)

 

« z 4 »