Úterý, 21 května, 2024
NezařazenéRok 2023

Zahájení sezóny na Librosu se sníženo.cz a Furt bokem

Po povinné zimní přestávce se poslední dubnovou v sobotu uskutečnil v Ostravském centru bezpečné jízdy další ročník akce s názvem Zahájení sezóny Libros 2023. Stejně jako v loňském roce se na pořádání podíleli party ze sníženo.cz a Furt Bokem. Díky tomuto spojení se dalo počítat s tím, že tato akce bude zase parádní. Sníženo si vzalo na starost oblast tuningu a srazu aut různých tipů a Furt Bokem nachystalo skvělou driftovací trať a své ježdění pojali jako závody s názvem Drift King Battle of Ostrava.

Po vstupu do areálu byla první částí, kam jste se dostali byla plocha věnovaná naprostým leštěnkám a jak já říkám přízemním plížidlům. Dnešní trend ve velké míře totiž udávají vzduchové podvozky takže auta v této oblasti leželi vyloženě na zemi, ale v případě některých kousků člověku vyloženě pak padala brada na zem, protože se jednalo o úžasné kreace. Když jste se dosti nabažili těchto tuningových skvostů mohli jste se přesunout do části pro srazy všeho možného. Od amerik počínaje přes japonská auta různá další tuningová auta až k supersportům. Takže na velké výstavní ploše si opravdu přišli na své vyznavači široké škály aut. Během dne pak probíhali v této zóně rozhovory s různými účastníky akce jak z řad vystavovatelů tak i drifterů. Dále zde byli i různé soutěže jak pro děti tak i dospělé. Jediné co trochu komplikovalo průběh byli občasné dešťové přeháňky, ale to ničemu neubíralo na atraktivitě.

Druhou částí akce byla již zmiňovaná sekce od party Furt Bokem, která se na Librosu v poslední době těší velké oblibě a i přesto že mají kluci jen určitý vyhrazený prostor snaží se vždy namotat nějakou zajímavou a atraktivní trať. Tentokrát vytvořili i poněkud techničtější trať a to i z důvodu že byly přihlášeny i vozy s velmi vysokým výkonem. Specifikace trati však mírně eliminovala výkonnostní rozdíly tudíž i slabší auta mohla závodit velmi solidně proti silným. Celé závody navíc byly podpořeny dosud největšími preismoney, které kdy kluci do závodu dali a ty měli hodnotu celkem 40000,- a byly rozděleny mez prvních 7 jezdců. To přilákalo jezdce nejen od nás, ale i ze sousedního Polska a mimo jiné i některá jména s české Czech Drift Series. Asi nejznámější z nich je Michal Reichert, který sedlá neuvěřitelnou bestii v podobě 1000 koňového BMW E92. Za zmínku také stojí určitě i Jan Hejda s krásným Nissanem Silvia S13 nebo teprve 16 letý Vladimír Doubek, který letos vyměnil své BMW za nový vůz v podobě Nissanu S14. Zároveň tato akce byla prvním focením pro mého letošního partnera v podobě Jež& Drift týmu, jehož členové se závodů rovněž účastnili. Vice se o jejich počínání můžete dočíst v článku v sekci Jež& drift tým. I přesto že i tyto závody byly postiženy deštěm mohu říci, že to byla vřava, jak se patří od začátku až do konce.

Závěrem bych tuto akci zhodnotil jako velmi zdařilou a poklona patří určitě všem pořádajícím z obou skupin a těším se na další jejich akce. Za Furt bokem to určitě bude Drift Battle v Kopřivnici 27. 5. a za sníženo.cz pak Tuning Show Trojhalí 17. -18. 6. v Ostravě. Tuto akci bych vám zvláště doporučil, jelikož podle přihlášených aut to bude naprostá pecka.

 

« z 6 »