Úterý, 21 května, 2024
Rok 2017

LEGENDY PRAHA

Tak a je to tady. Dnes vám přináším slibovaný podrobnější článek o show Legendy 2017, která se konala o víkendu 10-11.6 2017 v sice trochu netypickém, ale za to velmi příjemném prostředí léčebny v pražských Bohnicích.

Letos se jednalo již o 4.ročník této akce a jejím podtitulem byl italský design, ale né jen on. Po vstupu do areálu na návštěvníky čekala hned první velká podívaná v podobě přehlídky nádherných amerických bouráků. Jednalo se o vozy ze současnosti či z dob, kdy byl nejlepší motor s co největším objemem a kde se na spotřebu a jiné limity až tak nehledělo. Když se oko diváka dosti nabažilo pohledu na tyto krásky mohli jste vyrazit dál. Celá akce je totiž rozdělena do spousty různých sekcí, ať už podle automobilky nebo země původu. Když jste prošli úsekem, kde předváděli svá auta ať už dealeři Fordu nebo nadšenci do vozů Alfa romeo, Fiat, Lancia a další dostali jste se na centrální místo celé akce. A tady bylo teprve pořádně živo. Obrovským tahákem letošního roku byl mimo další vůz Pagani Huayra, u kterého doteď nenacházím slova a dá se říct, že tento skvost je doslova uměleckým dílem a přehlídkou technologií. Jak už jsem naznačil nejednalo se však jen o toto auto. Za zmínku určitě stojí i dnes již legendární Lamborghini Miura či jeho o mnoho mladší sourozenec v podobě Lamborghini Centenario nebo vozy Mclaren. Velkou podívanou návštěvníkům připravil i úpravce vozů Mercedes Benz společnost AMG, která u příležitosti 50 let své existence přivezla nespočet typů krásně upravených sporťáků, ale i offroadu již zmíněné značky.

Při dalším procházení areálu jste se zase mohli dostat do historie a to v podobě vystavených aut značek BMW, Audi, Škoda, Trabant, Warburg, Mercedes a mnoho dalších. U spousty z nich jistě srdce nadšencovo zaplesalo nad stavem některých exponátů, které vypadaly jako by právě opustily brány výrobního závodu.

Dále si na své jistě přišli i milovníci závodních speciálů ať už z oblasti rally, tak i ze slavného závodu Dakar. Ale zachytit fotoaparátem všechny druhy exponátů bylo prakticky nemožné, protože jich bylo opravdu mnoho.

Co říci závěrem? Za sebe bych tuto akci nazval takovým českým Goodwoodem (což je velká akce ve Velké Británii) a určitě se budu těšit na příští ročník. V poměru ceny vstupného (na místě 450 Kč ; v předprodeji 250 Kč) ke kvalitě určitě doporučuji návštěvu a doufám že se tomuto počinu bude dařit i v následujících letech.

Teď bude jen krátká reportážní přestávka, jelikož příští týden se koná Truck Aréna v Šiklově Mlýně. 

« z 83 »