Úterý, 21 května, 2024
Rok 2017

TRUCK ARÉNA ŠIKLAND

V termínu 24-25.6 mě moje automobilová vášeň zavedla do malebného prostředí westernového městečka Šiklův Mlýn, kde se konal 1.ročník akce z názvem Truck Aréna.

Jak už název napovídá, šlo zde o trochu jinou kategorii aut a to o tahače, které prakticky ve všech případech slouží jako denní pracovní nástroj jejich řidičů. Celá akce započala již v pátek v odpoledních hodinách, kdy se začaly jednotlivé kamiony sjíždět. Byl to ještě poklidný večer, ale po západu slunce začalo být veselo. Nejen že řidiči rozsvítili své tahače, které vypadali tím pádem naprosto úchvatně, ale ještě se začali vzájemně provokovat troubením, takže za nějakou dobu bylo již celkem živo.

V sobotu se Šikland probudil do nádherného slunečného letního dne a během dopoledne se v hlavní rodeo aréně odehrával různý program, ať už v podobě plochy, na které vytvořili majitelé kamionů na dálkové ovládání celé město a prezentovali své výtvory a nebo různá vystoupení na hlavním pódiu. 

Pokud jste se chtěli odreagovat jinak stačilo sejít dolů do městečka, kde byli nejrůznější atrakce pro malé i velké jako například střelba z luku či vzduchovky, projížďka na parním vláčku, možnost vyzkoušet si jízdu na elektrickém býku a mnoho jiných. Během celého dne běžela i soutěž, ve které jste mohli hlasovat o nejhezčí truck, nejlepší interiér, nejvíce sexy truck či nejvíce sexy řidič či nejsilnější řidič. Hned tři poháry se podařilo ukořistit mému kamarádovi Tomáši Magusinovi ze Slovenska s krásným truckem Mercedes Actros, kterému Tomáš říká Grizzly. Získal cenu za nejhezčí truck a další dvě jako sexy řidič a nejsilnější řidič. Velkou skupinu tahačů přivezla i firma Šebo ze Slovenska, která byla spolu sponzorem akce. Nesmím se však zapomenout rovněž zmínit o chlapech z firmy Autodoprava Petr Šotka, kde jezdí můj další kamarád Michal Pavelka. Tyto vztahy jsou takovým malým důkazem, že tihle chlapi neberou ježdění truckem jako práci, ale jako životní styl a jsou velmi rádi, když se o své zážitky mohou podělit s někým jiným. 

Pokud by jste chtěli krásné kamiony spatřit i někde jinde, tak v odkazech na weby najdete adresu Truck srazu ve Zlíně, Czech truck prix v Mostě nebo se můžete zajed podívat na sraz do slovenské Nitry.

Na závěr bych chtěl říci, že ač přes drobné detaily se organizátorům akce vyvedla a věřím, že si v dalších letech najde více návštěvníků z řad široké veřejnosti.

Příště se podívame do zahraničí a to na závody na okruhu v polské Poznani. Takže se těšte na další zajímavé fotky a článek.

« z 59 »