Úterý, 21 května, 2024
Rok 2020

Autoshow Praha a Escape6 Car Prague Car Festival

O víkendu 28. -30. srpna se výstaviště PVA EXPO v pražských Letňanech proměnilo v místo kde si na své přišli všichni milovníci aut a to díky autoshow Praha která se letos poprvé spojila s Escape6 Car Prague festival a přinesla tak neskutečnou podívanou jak do světa nových automobilů tak i jejich úprav. Vzhledem k současné situaci bylo sice potřeba dodržovat určitá hygienická opatření ale ani to neubralo této akci na jejím požitku.
Pokud jste zavítali do části autoshow ocitli jste se na nefalšovaném autosalónu kde byli zastoupeny všemožné značky a mohli jste si tak prohlédnout spoustu novinek a také se podívat i na moderní technologie ve světě motorismu. Tuto akci jsme však navštívili jen okrajově, jelikož jsme se o jejím konání dozvěděli až na místě.
Našim hlavním cílem byl zmíněný Escape6 Car Prague Festival který pořádá firma Escape6 která se zabývá prodejem tuningových doplňků. A že tady bylo na co koukat. V několika halách se návštěvníci mohli kochat obrovským množstvím více či méně upravených aut nejen z Česka ale i ze zahraničí. Na své si přišli i pravověrní petrolheadi jelikož v jedné hale bylo vystaveno spoustu krásných veteránů hlavně americké provenience. Za zmínění určitě stojí i představení Škody Slavia (její název je odvozen od názvu prvního vozu značky Laurin a Klement před 125 lety) která byla postavena týmem žáků a jejich učitelů na učilišti firmy Škoda auto v Mladé Boleslavi. Celý vůz je postaven na platformě Škody Scala a ukazuje spoustu zajímavých technologických a technických řešení. Jedinou smůlou však je že tento vůz se nebude bohužel vyrábět a tak zůstane jen u jediného prototypu.
Další velmi poutavý a pro spoustu návštěvníků lákavý program se po celý víkend odehrával na venkovní ploše výstaviště. Nejen že si zde dali v sobotu dostaveníčko majitelé vozů různých japonských značek, které v neděli vystřídali auta sportovní, ale hlavně jste zde mohli sledovat jízdy driftovacích aut, které zde pořádal tým Furt Bokem. A byly to jízdy, které opravdu stáli za to a musí se nechat že kluci to měli opravdu v ruce i když se občas vyskytovali situace při kterých se tajil dech. Vše ale bylo dobře zajištěno bezpečnostně, takže se diváci mohli v klidu koukat na tyto jízdy. Obrovským lákadlem bylo možnost si zakoupit žeton na takzvané drift taxi a pak jste si mohli vybrat jedno z 15 aut ve kterém vás jeho řidič pak povozil pěkně bokem a někdy bylo na trati i více aut najednou což celý zážitek ještě umocnilo. A musím říct že se kluci opravdu nezastavily a auta byly v permanenci pořád a jejich zadní pneumatiky mizely jedna za druhou.
Co říci závěrem na takové akci jsme byli po hodně dlouhé době a drifty jsme viděli vůbec poprvé, ale bylo to super a určitě někdy na tuto výstavu opět zavítáme. Pokud byste se chtěli na něco podobného podívat také tak dorazte tento víkend na Tuning Drift Show na polygon Tatry v Kopřivnici. My tam určitě taky budeme.

Nyní už se můžete kochat fotkami z tentokrát opravdu velké galerie, ale prostě nešlo vybrat.

« z 7 »