Pátek, 19 července, 2024
Rok 2018

Legendy Praha 2018

O víkendu 8.-10.6. s Praze konal jubilejní 5.ročník automobilové výstavy Legendy. V letošním roce se však tato motoristická slavnost přesunula z parku léčebny v pražských Bohnicích do areálu výstaviště v  Holešovicích.

Nové prostory skýtaly nové možnosti co se týče umístění jednotlivých exponátů, tak i doprovodných akcí a vyžití i pro ty nejmenší. Hned po vstupu do areálu výstaviště čekala návštěvníky přehlídka krásných vozů z uplynulého století Československé republiky. Když jste se dostatečně nabažili těchto krásných aut mezi kterými nechyběli ani soutěžní speciály nebo vozy záchranné služby, mohli jste se dále posunout do pavilonu kde byl k vidění krásny Mercedes-Benz 300SL Gulving a vedle něj vystavené Pagganni Huayra. Kromě těchto dvou nádherných exponátů zde byli k vidění ještě Mercedes-Benz 190E ,jehož původním majitelem byl Niki Lauda a nebo brutální Mercedes 300SEL, kterému se ve své době přezdívalo „rudá svině“ a to z důvodu, že se jednalo o původně luxusní sedan, který firma AMG naprosto oholila, vybavila motorem o objemu neskutečných 6,8 litru a postavila jej na závodní okruh.

Ve vedlejším pavilonu pak bylo vystaveno 50 nejkrásnějších exponátů celé výstavy a byly zde automobily od 30.let až po moderní. Zde byl asi největším unikátem Benz Patent Motorwagen z roku 1869.

Když si návštěvníci dostatečně prohlédli první část mohli se přesunout do zbytku areálu, kde toho bylo opravdu spoustu k  vidění. Byla zde totiž široká škála dealerů různých značek, které doplňovaly různé automobilové kluby. Byli zde zastoupeny jak americké vozy, tak značky jako BMW, Renault, Mazda, Ferrari, Citroen a další.

Z doprovodného programu pak stojí určitě za zmínku jízdy závodních vozů, nebo FMX show Petra Piláta,který předváděl  i skoky, ze kterých se přihlížejícím tajil dech.

Podle slov pana Lubora Kose, který je ředitelem celé slavnosti, probíhala výstava výborně i přes komplikaci v podobě deště, který organizátorům v sobotu připravil nemalé starosti, aby areál nachystali na neděli. Jak však pan Kos uvedl, měl za sebou skvělý realizační tým, který byl zárukou toho, že v neděli bude vše zase v pořádku.

Celkem za celý víkend navštívilo výstavu přes 37 000 návštěvníků, což ukazuje, že je o tuto výstavu velký zájem. Pokud jste letos nestihli tuto akci navštívit, tak si udělejte čas jistě příští rok. Teď pro vás připravujeme článek z Truck Arény v Šiklandu.

« z 4 »