Úterý, 21 května, 2024
Rok 2018

Masaryk Racing days 2018

O víkendu 8.-9.9 se na Masarykově okruhu v Brně uskutečnil další ročník Masaryk Racing days. A bylo toho zde opět spoustu k vidění. Jako každý rok je určitě největším lákadlem závod kategorie BOSS GP, kde je určitě největší hvězdou Rakušan Ingo Gerstl s vozem F1 Torro Rosso SRT1, který se i letos pokusil o překonání vlastního traťového rekordu. Kromě tohoto vozu zde byli ještě k vidění dvě formule třídy F1 a To Benneton z devadesátých let a vůz týmu Super Agguri. Zapomenout však nemůžu i na české zastoupení v této kategorii a to na Veroniku Cichou s formulí GP2. Ale Masaryk Racing Days není jen BOSS GP.

Pěkné souboje byli k vidění v závodech Renault Twigo cup nebo Swifft cup Europe. Tyto vozy sice nedisponují velkým výkonem, ale to neubírá nic na kvalitě jejich pilotů a mnohdy jsou tak k vidění zajímavé situace. V Twingách je asi nejzajímavější jízda v úplném kontaktu zadního a předního nárazníku dvou vozů, kdy jde vlastně o taktický manévr, ve kterém se tlačící vůz snaží dát co největší rychlost vozu před sebou a před zatáčkou nasadit k předjetí.

Velké oblibě se samozřejmě těší i závody slabších formulí a vozů esset cupu, kde jsou k vidění krásná auta jako Lamborghini Hurracan, BMW Z4,otevřené placky a první vůz třídy LMP2 značky Norma, jehož provozovatelem je tým Janík Motorsport.

Letos byly v rámci tohoto podniku předány autodromu i tři vozy značky Hyundai, které zde budou sloužit jako nový safety car,medical car a vůz race control.

Teď nás čeká pro všechny milovníky motorsportu a motoristických povinná zimní přestávka, ale pokud se budou nějaké akce konat dáme Vám vědět. Teď naše redacke plánuje na přípravě kalendářů pro rok 2019. Až budou další informace dáme vědět. Děkujeme všem za podporu v letošní sezoně a budeme se těšit na tu další.

« z 4 »