Neděle, 19 května, 2024
Rok 2018

Tým DBRC opět boduje

V posledním článku jsem Vám čtenářům slíbil, že budeme sledovat počínání našeho partnera týmu DBRC Davida Bečváře. Po závodech na Masarykově okruhu se další podnik seriálu konal 26. – 27.5 na rakouském Salzburgringu.

I když jsme zde nebyli přítomni osobně, mohli jsme díky live streamu, který byl dostupný na stránkách pořadatele na http://www.histo-cup.at  sledovat průběh víkendu z domova.

A že bylo opět na co koukat. Do sobotního závodu sice David startoval až z poslední řady, ale postupně se závodním polem prokousal až na osmou příčku za Jaroslava Rejku na druhém Jaguáru, který se bohužel postupně během závodu propadl ze třetí příčky, a v posledním kole jej předjel a dojel si tak pro první místo v kategorii a sedmé místo absolutně.

Do nedělního závodu se startovalo podle sobotních výsledků, a po dobrém startu se během prvního kola dostal Bečvář na 4 místo následován Rejkou na pátém. Ve třetím kole se pak David krásným předjížděcím manévrem posunul na druhou pozici, kde už setrval až do konce závodu. Získal tak druhé vítězství ve skupině a ještě jej vylepšil o druhé místo v absolutní klasifikaci.

Davida jsem pro Vás krátce vyzpovídal abych zjistil nějaké podrobnosti.

Davide, do sobotního závodu jsi startoval až z poslední řady, mohl by jsi nám prozradit co bylo příčinou?

„Měl jsem problém s transpondérem. Před kvalifikací jsme ho nezkontrolovali a zjistili to až v jejím průběhu. Bohužel kvalda byla předčasně ukončena kvůli oleji na trati z Fordu Martina Sahla, takže už se to dalo napravit jen žádostí na ředitele závodu o start z posledního místa.“

V neděli jste si dojeli pro druhé vítězství,  jaké byly tvé pocity když jste získaly double a ještě jste jej vylepšili druhým místem absolutně?

„To byla velká radost. Bylo pekelné horko a měl jsem obavy o motor, ale všechno šlapalo velmi dobře a po vlažném začástku, zejména v nájezdu do Fahrerlager kurve jsem se dostal do tempa a jelo se výborně.

Po dvou závodních víkendech máte na kontě 2. a 3.místo z Brna a dvě vítězství z Rakouska. Jak  jsi zatím spokojený s autem a s dosaženými výsledky?

„Musím tě opravit. V Brně jsem byl jednou druhý a jednou první. Celkem tedy máme na kontě ze čtyřech závodů 3 vítězství a jedno druhé místo. V celkovém pořadí Histocupu to v této chvíli znamená průběžné vedení před Fredym Weisengruberem (BMW 635CSi), který má stejný počet bodů a třetím Jardou Rejkou (Jaguar XJS), který má o 4 body méně.
S autem panuje absolutní spokojenost. Nechci to zakřiknout, ale vypadá to, že se nám podařilo eliminovat příčinu problémů, které nás pronásledovaly minulý rok.“

Další závod bude hostit 15.-17.6 chorvatská Rijeka na automotodromu Grobnik, takže pokud bude opět live stream můžete také sledovat další počínání týmu DBRC. Bližší info a konkrétní časy kdy se pojede kvalifikace a závody zveřejníme až budeme vědět podrobnosti.

Závěrem chci Davidovi poděkovat za komentář k uplynulému víkendu a popřát další úspěchy.