Úterý, 21 května, 2024
Jež& Drift tým 2023

První závody v sezóně 2023 pro Jež& drift tým na Librosu

Jak jsem již předeslal v letošním roce se podařilo získat dva nové partnery a to Jež& Drift tým, který je, co se týče nářadí podporován firmou AH Profi. Majitelem týmu je Honza Konečný, který je sám drifterem a můžete jej znát pod přezdívkou Ježa a na jeho voze najdete označení Ježíšek595. Ten se jejich týmovým autobusem poslední dubnový víkend vydal se svým týmem ve složení Honza Novotný (Keks), Honza Královič (Lump), Honza Prokop (Proky) a Lukáš Prudil (Lubošek) na první závody na ostravský Libros. Tam se pod záštitou Furt Bokem konal podnik s názvem Drift King Battle of Ostrava.

Tentokrát se akce účastnila i velká jména jako Michal Reichert, který jezdí drifty na evropské úrovni a nebo zakladatel Projektu86 polák Ariel Janczyk. Samozřejmě zde byli i další matadoři ale jejich seznam by byl dlouhý. Pro kluky to samozřejmě byla velká konkurence, ale zároveň velká možnost nasbírat cenné zkušenosti. Po dopoledních tréninkových jízdách se rozběhly kvalifikace, které poznamenal na začátku déšť, ale pořadatelé mají již velké zkušenosti a tak měli jezdci vždy možnost zajet si nejdříve cvičnou jízdu a pak ta kvalifikační. Měli jako vždy dva pokusy ale většinou takticky využili jen ten první a druhý si nechali, až budou na trati lepší podmínky.

Co se týče Honzy Konečného ten se přesunul na této akci do pozice porotce, takže mohl kluky pouze sledovat, ale zároveň mu patří poklona za to, že svou roli zvládl výborně a kluky samozřejmě hodnotil s maximální objektivitou.

Co se týče síta kvalifikace tak v něm bohužel zůstal Lubošek a Keks, když nedokázali propojit náročný dlouhý úsek trati. Do battlu se tak probojovala dvojce Lump a Proky, kterým byl přidělen následující los. Lump vs. polák Max Hypki a Proky vs. mistr republiky Michal Reichert.

Co se týče první zmiňované dvojce byl bohužel Lump vyřazen po vlastní chybě když polskému soupeři nenechal prostor na přehoz a následně došlo ke kolizi. Což i přes dobře odjetou druhou polovinu znamenalo vyřazení.

Co se týče dvojce Proky vs. Reichert byla to pěkná podívaná. Vzhledem k profilu trati dokázal Proky i se slabším autem držet statečně krok s 1000 koňovou bestií Michala Reicherta, kterému nedal ani kousek trati zadarmo a bojoval statečně až do konce.

Pokud se nemýlím dalším podnikem, kterého by se kluci měli účastnit je Drift King v Kopřivnici 27.5

Velká poklona samozřejmě patří všem mechanikům za starání se o auta, kterým pomáhá v práci nářadí od AH Profi.

Pokud se nemýlím dalším podnikem, kterého by se kluci měli účastnit je Drift King v Kopřivnci 27.5