Úterý, 25 června, 2024
NezařazenéRok 2023

Drift Day Libros s Furt Bokem A Wrong Crew

Na začátku května se v ostravském centru bezpečné jízdy Libros konala akce Drift day, kterou společně pořádala parta Furt bokem a polská skupina Wrong Crew.

Spojení těchto dvou skupin drifterů přilákalo do Ostravy jak velkou skupinu našich jezdců tak i jezdců z Polska. Když jsem viděl s jakými vozy se v Polsku jezdí drifty tak jsem si říkal, že je to naprostý nesmysl. U nás by to byly auta kategorie stance, které byste potkali tak na srazu nějakých leštěnek a u sousedů je to normální drift nářadí a co víc řidiči ani řidičky se toho vůbec nebojí a jezdí totálně dveře na dveře. Někdy dokonce ne jen v tandemu jak jsme zvyklí ale i třeba ve čtyřech a více autech a to je pak teprve podívaná. Samozřejmě že pak nebývá nouze o různé kontakty a havárie ale to se neřeší sundá se co je poškozeno a za chvíli už se letí opět dveřma napřed.

Pointou této akce bylo vlastně celodenní ježdění a Drift taxi kdy jste si mohli po zakoupení žetonů vybrat libovolného jezdce, aby vás svezl ve svém drifťáku. Večer se pak sečetly všechny vybrané peníze, které pak následně putovali, jako finanční pomoc dvěma dětem kdy jedno bylo od nás z Česka a druhé z Polska. Více asi o této akci netřeba psát.

Na závěr bych se chtěl omluvit, že momentálně vycházejí články poněkud se zpožděním, ale skoro každý víkend jsem někde na focení. Aktuálně nejblíže termínově mě můžete tento víkend potkat na akci Tuning Show Trojhalí v Ostravě a příští víkend tradičně na truck srazu Kamion Fest Víkend s Dětmi pořádaném partnerskou organizací Řidiči pomáhají Dětem na letišti v Chrudimi. Na obě akce vás tímto srdečně zvu a těším se třeba na setkání.

« z 4 »