Úterý, 21 května, 2024
Rok 2018

Truck Aréna Šikland 2.ročník

O víkendu od 22. do 24.6 se ve westernovém městečku Šiklův Mlýn u Zvole nad Pernštejnem konal druhý ročník srazu tahačů s názvem Truck Aréna. Letošní akce byla sice mírně poznamenaná nepřízní počasí v podobě poněkud nižších teplot, ale ani to neodradilo spoustu lidí od návštěvy tohoto zajímavého setkání.

Hlavním dnem této akce byla sobota, ale už v pátek k večeru se bylo na co dívat když postupně najížděly jednotlivé kamiony. Mezi účastníky však nebyli jen truckeři z České republiky, ale také ze Slovenska, Polska a dokonce i dva návštěvníci až z Chorvatska. Poslední jmenovaní byli velkým zpestřením a zároveň ukázkou, že se o Truck Aréně dozvídají i v zahraničí. Jak nám prozradila manažerka Šiklandu paní Jaroslava Machová projevili tito účastníci zájem o návštěvu i na dalším ročníku, takže se necháme překvapit jestli se třeba na příští rok nedočkáme větší zahraniční účasti.

V sobotu pak jak na účastníky tak návštěvníky kromě přehlídky krásných tahačů čekal i bohatý doprovodný program, který kromě spousty vystoupení skýtal i spoustu soutěží pro obě zmiňované skupiny. Z připravených show jste mohli shlédnout vystoupení Železného Zekona, sexy myčku a  twerk tanečnice skupiny Femme Flavour z Brna. Co se týče ukázky techniky bylo velmi zajímavé sledovat vystoupení pana Jiřího Stárka a jeho trucku určeného pro práci v lese. Příznivci hudby se pak mohli zaposlouchat do hudby houslistky Ilony Stryjové a country zpěváka P.J.Poula. Nemalý úspěch sklidila i  kapela s názvem Pocta Waldemaru Matuškovi a nesmíme samozřejmě zapomenout i na úžasného Josefa Laufra.

Co se týče soutěží, ty byly připraveny nejen pro truckery , ale také pro návštěvníky. Nechyběla soutěž o nejkrásnější truck, neosvětlenější truck, nejkrásnější z nejkrásnějších , přetahování lanem, soutěž v páce a řada dalších. Soutěžili i děti o překrásné a hodnotné ceny.

Po stránce techniky připravili pořadatelé srazu zázemí pro firmu ZDAR, a.s. Žďár nad Sázavou , která na  Truck arénu Šikland přivezla svá historická vozidla a projed jste se mohli  historickým autobusem Škoda RTO. Pro ty odvážnější společnost ZDAR a.s., připravila možnost vyskoušet si možnost řízení autobusu AUTOŠKOLY VYSOČINA s.r.o. pod dohledem učitele autoškoly.

Stejně jako loni nechyběli ani RC modeláři v čele s panem Stoklasou. Na offroad dráze jste se zase mohli svézt v BVP .

Společnost Agri CS a.s. přivezla na odiv nejsilnější traktor CASE IH  QUADTRAC .

Jak jsme se dozvěděli z tiskové zprávy byla část výdělku věnována nadaci Truck Help, která  pomáhá dětem a rodinám  pozůstalým po obětech dopravních nehod řidičů z povolání nákladních vozidel a autobusů. Toto je určitě úctyhodný počin ze strany pořadatelů. Pokud by jste měli zájem o bližší informace o této nadaci navštivte stránky na adrese http://www.nadacetruckhelp.cz

Jak na závěr řekla paní Machová tak i přes nepřízeň počasí se podle jejich slov 2.ročník vydařil a my s jejím názorem určitě souhlasíme.

Už teď se těšíme na další ročník a určitě vám pak během příprav přineseme další informace.

Dalším článkem, který pro Vás připravujeme bude report z návštěvy v polské Poznani a co se týče návštěvy, chci vás touto cestou pozvat na 13.ročník Truck Srazu ve Zlíně. Bližší info naleznete po kliknutí na banner na hlavní stránce našeho webu.

« z 3 »