Pondělí, 20 května, 2024
Rok 2018

Další ročník závodů na okruhu v Poznani

Na začátku července,přesněji v termínu od 5. do 8.7. jsem po roce opět zavítali za našim partnerem týmem Cichopek Racing na  závodní okruh do polské Poznaně.

 

Oproti loňskému roku se nám letos podařilo přijet o den dříve, takže jsem mohli kompletně sledovat počínání Jacka Cichopka v jeho BMW 318 kupé, se kterým se účastní polského šampionátu BMW 318 IS cup. Bohužel kupé na trati nevydrželo moc dlouho. Ve čtvrtečním odpoledním tréninku došlo k prasknutí přítlačného kotouče spojky a Cichopek tak musel odstoupit. Zbytek jízd pak absolvoval s náhradním vozem, ale nebylo to ono jelikož vůz nebyl připraven na závody, z důvodu že se nepočítalo že bude potřeba. Poškozenou spojku se podařilo však opravit a v pátek se mohlo začít trénovat nanovo.

 

Páteční den se z prvu odvíjel dobře auto fungovalo a i zajížděné časy nebyly nejhorší,ale neradovali jsme se dlouho. Ve třetí tréninkové jízdě se spojka opět odporoučela a to naprosto stejným způsobem jako ve čtvrtek odpoledne. Auto tudíž muselo znovu na zvedák a mechanik se opět musel pustit do výměny. Po zbytek pátku už auto bohužel z depa nevyjelo.

 

V sobotu se dopoledne jeli kvalifikační jízdy a jelikož se nevědělo jak se spojka zachová nejel Cichopek úplně naplno a v bylo z toho až 13.místo na startu  prvního závodu. V přestávce mezi kvalifikací a závodem mohli návštěvníci sledovat další zajímavé závody kategorií maluch-trophy, historické formule, Mini Cooper Super cup, nebo historické okruhové vozy. V depu bylo po zhodnocení situace a případného rizika poruchy rozhodnuto o preventivní třetí výměně spojky aby se předešlo dalším problémům. Po startu do závodu se během několika kol podařilo Cichopkovi propracovat do první desítky, kde však zuřila vysloveně válka mezi jednotlivými jezdci. Nejhůře z toho všeho vyšel Smoravinsky, který po tvrdém kontaktu s jiným jezdcem rozbil celou přední část svého BMW a musel odstoupit. Nakonec se Cichopkovi podařilo zajet sedmé místo což dávalo možnost zlepšit výsledek v neděli jelikož prvních deset jezdců si do druhého závodu obrací své startovní pozice.

 

V neděli jsme po dopoledních závodech ostatních tříd čekali na druhý závod 318 IS Cup. Kvůli obrácenému pořadí startoval Cichopek se čtvrtého místa. Start se povedl a ještě v první zatáče se podařilo Cichopkovi probít až na druhé místo, ale naše radost netrvala příliš dlouho, jelikož po kontaktu s jiným jezdcem došlo k propadu až na třináctou pozici, která už pak byla vylepšena jen na 11. místo v cíli. Všechny však překvapil Bartosz Palusko, který se po startu ze desátého místa postupně probil až na stupínek nejvyšší, což byl úctyhodný výkon.

Tolik tedy další ročník s Poznaně. Podle interních informací plánuje tým Cichopek racing na příští rok nové auto tak se necháme překvapit.

Na závěr vás tímto chci pozvat na nejbližší akci, kde nás můžete potkat a to na 13. Truck sraz Zlín.

« z 3 »