Úterý, 21 května, 2024
Rok 2019

Truck week Panenský Týnec

O prvním červnovém víkendu jsme se vydali na výlet na první ročník truck srazu s názvem Truck week Panenský Týnec, který se konal na místním letišti. Velký prostor sliboval možnost návštěvy spousty tahačů a opravdu tomu tak bylo. Když jsme dorazili v pátek na místo bylo už letiště v celku slušně obsazené a další kamiony najížděli až do pozdních večerních hodin. Jak už to v pátky bývá na takových akcích jedná se spíše o „soukromou“ párty všech zúčastněných, která byla doplňována hudební DJ produkcí a díky dobrému zázemí co se týče občerstvení se už v pátek dalo velmi příjemně pobavit.

Sobota nás ráno přivítala slunečným a velmi teplým počasím a vypadalo to na opravdu horký letní den. Po oficiálním zahájení celé akce vyrážela dlouhá kolona asi 200 tahačů na spanilou jízdu z Panenského Týnce do Loun a zpět. Tu jsme mohli absolvovat s Michalem Pavelkou a Zdeňkem Šimkem jakožto majitelem a řidičem a jejich pěkným Volvem z firmy STL Cargo za což mu moc děkujeme a jízdu jsme si náležitě užili. Po návratu zpět na letiště se rozběhl doprovodný program, který svým komentářem doplnila skvělá komentátorka Bára Tlučhořová, která je členkou ranní party na rádiu KISS. Během odpoledne měli návštěvníci také možnost svézt se v několika kamionech a aspoň trochu vidět jaké to je v kabině takového vozu. V doprovodném programu jste mohli vidět simulovanou dopravní nehodu z následným zásahem hasičů, přetahování mezi dvěma tahači značky DAF a Tatrou stavěnou na truck trial (Tatra vyhrála) vystoupení kaskadérů na motorkách a další. Večer pak po oba dva dny vládla celému letišti světelná show vystavených strojů, která je vždy impozantní podívanou ať zavítáte na jakýkoliv sraz.

Za redakci auto-truck.cz můzu říci že i když šlo o první ročník, tak se organizátorům akce povedla a věříme že bude pokračovat i dále. Pro naše čtenáře budeme tento počin určitě sledovat a necháme se překvapit co bude příští rok. V rozsáhlé galerii můžete vidět spoutu krásných fotek i od Adély Jaroškové a děkujeme za pózování také Michalu Pavelkovi ( STL CARGO),Tomáši Kuklovi (autodoprava Martin Kozyk), Robinu Novotnému (Joker od Sebus Trans) a dalším.

Příští týden nás čeká další ročník srazu s názvem Truck Aréna Šikland (baner na hlavní stánce) kam Vás tímto zveme a odkud vám přineseme další článek

« z 5 »