Úterý, 21 května, 2024
Rok 2019

Truck Aréna Šikland 2019

O předposledním červnovém víkendu jsme s fotoaparátem vyrazili na další ročník Truck Arény do Šiklova Mlýna.

Vzhledem k počtu přihlášených kamionů tato akce slibovala opět pěknou podívanou na spoustu pěkných strojů, jak od nás tak ze zahraničí. Velkým lákadlem letos kromě jiných byla krásná Scania s názvem Mockingjay, která byla vyvedena ve stylu Hunger Games, nebo Pony Expres od firmy Karst, či jako již tradičně krasný Daf s názvem Laufer Truck. Na srazu bylo k vidění i spoustu stálic této akce, ale jejich majitelé nezahálí a vždy se najdou zase nějaké ty novinky ve vylepšení. Nejsou to vždy sice velké změny, ale najdou se i tací, kteří dávají přednost spíše ladění detailů než velkým změnám. Někdy však tyto drobnosti dokáží celý projekt posunout o velký kus kupředu. Celou akci také doplňovaly sličné hostesky, které se ve velké míře fotily  nejen u trucků, ale zároveň v sobotu vystoupily ve dvou sexy myčkách.

Celá sobota se nesla v duchu doprovodného programu v podobě různých soutěží, autogramiády kapely Kreyson Memorial nebo vystoupení kapely „Abraxas“ nebo country kapely „Proč ne“. Nedílnou součástí byly samozřejmě i vystoupení ve westernovém městečku (westernová show, akční divadlo), kde se v sobotu v podvečer odehrálo i vyhlášení vítězů v několika kategoriích vyhlášených organizátory srazu. Nechyběl ani koncert Josefa Laufera, který opět všechny potěšil svými nestárnoucími hity.

K vidění zde byli samozřejmě i rc modéláři, kteří opět přivezli spoustu krásných modelů nejen trucků, ale i stavební techniky a tak se návštěvníci mohli kochat pohledem i  na tyto věrné zmenšeniny, které samozřejmě byly i v provozu.

Organizátorům se i tento ročník povedl a věříme, že i ten příští bude zase zajímavý a přinese další pěknou podívanou.

« z 5 »