Úterý, 21 května, 2024
Rok 2019

Histocup Brno 2019

Ve dnech 27. – 28.4. si na brněnském autodromu dali další dostaveníčko účastnící šampionátu Histocup Austria, kterého se s dvěma Jaguáry XJS účastní i David Bečvář a Jaroslav Rejka.

Víkend však nenabízel pouze závody této kategorie, ale jak už je tradicí tak i podniky historických formulí, KTM X Bow, BMW 325, Youngtimer i vozů Classica Trophy. Nedělní den pak doplnilo ještě setkání majitelů Vozů Ferrari.

I přes častečnou nepřžízeň víkendového počasí toho bylo na okruhu zase hodně k vidění. Letos byla možnost se setkat s dalšími účastníky seriálu  a tak jsme mohli obdivovat vozy jako Ford GT40, Ford Capri Turbo, Chevrollete Corvette a další. Za povšimnutí v categorii Young timer stál určitě vůz Chevrollete Camaro za evropské odnože americké série Nasscar.

Letos byl trochu pozměněn harmonogram jednotlivých dnů což přineslo nashromáždění závodů na neděli, kdy přálo okruhu i polojasné počasí. Bylo možné vidět spoustu opravdu pěkných soubojů ve všech kategoriích, ale hlavně se opět zadařilo Davidu Bečvářovi, který si v obou nedělních závodech dojel pro pódiová umístění v podobě dvou druhých míst.  Jeho jediným přemožitelem se stal Rick Fürtbaer na voze Ford GT40. Druhý zmiňovaný Jaroslav Rejka si po menších komplikacích během víkendu dojel pro jedno 5. a jedno šesté místo. Kategorii STW ovládl nekompromisně Frank Riedel s Corvettou Delago GT. Jediným komu se dařilo s tímto silným vozem držet krok byl Erich Petrakovits, který však v druhé jízdě musel kvůli technickým problémům odstoupit.

V Youngtimerech rovněž úřadovali vozy americké provenience když první závod vyhrál Daniel Büchi s Camarem Trans-Am a druhý Gerhard Jörg s Corvettou C5.

V historických formulích byl obrovským lákadlem vůz Brabham BT 30 F2, který do Brna přivezl Sami Hamid, který si v prvním závodě dojel pro druhé místo, ale do druhého již bohužel nenanstoupil.

Další akci kam se letos s foťákem vydáme bude v termínu 30.5. – 2.6. nový truck sraz v Panenském Týnci, ale chtěl bych vás určitě pozvat i na slavnost Legendy, která proběhne již příští víkend v Praze na výstavišti v Holešovicích.

« z 3 »