Úterý, 21 května, 2024
Rok 2019

14. Truck sraz Zlín

O víkendu 24. a 25. srpna jsme vyrazili na další ročník Truck srazu ve Zlíně, který se letos konal již po čtrnácté a přinesl spoustu nových tahačů, které u nás byly k vidění vůbec poprvé a tak budili velkou pozornost návštěvníků. Celý program vlastně začínal už v pátek, kdy mohli začít najíždět tahače na parkoviště Kapřín v Březůvkách, kde se celá akce každoročně koná. V 19:00 pak vybrané kamiony odjížděli na večerní spanilou jízdu do Zlína, kde byli vystaveni na ulici Hradská a pak dále pokračovali Zlínem. Tato část srazu vždy budí u lidí velký zájem a diváci mají možnost si tyto krásně osvětlené stroje prohlédnout pěkně zblízka. Po spanilce se pak tahače vrací zpět na Kapřín, kde dále pokračuje světelná show všech zúčastněných.

Sobotní program začíná druhou spanilou jízdou do Zlína, ale tentokrát již všech účastníků akce. Ani tato jízda nezůstává bez povšimnutí lidí a po celé trase tak můžete potkat spoustu nadšenců všech generací, kteří mávají projíždějícím kamionům a ty je naopak zdraví hlasitým troubením. Když se celá kolona vrátí zpět a trucky se postaví zpět na svá místa začíná odpolední program v Kapříně. Zde se odehrávají různé soutěže pro děti i veřejnost, hudební vystoupení je zde vyprošťovací a odtahová technika a letos se soutěžilo i ve válení pneumatiky či tahání odtahového speciálu. Večer je pak vyhlášení vítězů různých kategorií týkajících se trucků jako nejosvětlenější kamion, nejpěknější kamion srazu, nejhezčí interiér a další.

Na závěr bych chtěl říct, že v přiložené galerii je k vidění určitě spousta krásných aut, a třeba to pro vás bude zajímavý námět na výlet na příští rok. Letošní sezóna je již pomalu u konce, ale to pro nás neznamená konec práce, protože pro vás opět připravujeme kalendáře na další rok a pokud se ještě naskytne nějaká zajímavá akce budeme se ji pro vás snažit zdokumentovat.

« z 3 »