Úterý, 25 června, 2024
Rok 2021

Argman sraz Holýšov

Již několik sezón, které trávíme za objektivy fotoaparátu jsme se chystali vyrazit na truck sraz konaný firmou Argman v Holýšově. Když však byla doba ještě normální tak se konalo tolik různých akcí, že nám to časově nevycházelo. Letos tomu však náhoda chtěla že jsme na srazu v Chrudimi potkali řidiče jménem Roman Kubát se kterým jsme pořídili pár fotek jeho Scanie a následně slovo dalo slovo a vzniklo pozvání na letošní už v pořadí sedmý ročník srazu v Holýšově. No a v termínu 6-8. 8. jsme vyrazili.

Areál této firmy sídlí v bývalých vojenských prostorách což sice trochu limituje počet kamionů které se mohou účastnit ale jak jsme již v pátek viděli tak organizátoři nejsou už žádní nováčci a tak dokázali prostor zaplnit do posledního místa spoustou krásných strojů jak z naší republiky tak zahraničí. Výhodou pro řidiče zase byla vlastní myčka takže měli možnost své silniční koráby i umýt aby vypadali pořádně k světu. Jak už to v pátek na takových srazech bývá nesl se program spíše ve volném tempu jelikož jednotlivé kamiony najížděli až do večerních hodin ale ti kdo už byli na místě dokázali i tak připravit pěknou podívanou která je vždy večer doprovázena krásnou světelnou show když řidiči rozsvítí veškeré osvětlení. Nouze samozřejmě nebyla ani o dobré jídlo a pití. A mezi těmi všemi auty se potulovali páni modeláři, kteří si pořádali vyjížďky zmenšených provedení trucků.

V sobotu se již celý areál otevřel pro veřejnost a ta si určitě dokázala přijít na své. Všichni mohli kromě obdivování krásných trucků vidět i vystoupení profesionálních sportovních dřevorubců, kteří se dokázali ohánět jak sekerami tak motorovými nebo ručními pilami. V jedné z hal zase modeláři vytvořili provizorní město, ve kterém bylo i velké staveniště takže bylo možné kromě rc kamionů obdivovat i další stavební stroje na dálkové ovládání. Pro ty menší nechyběla ani možnost nechat si udělat nějaké to tetování nebo malůvku na obličej. Obrovská pochvala patřila také celému týmu, který zajišťoval catering jelikož se nezastavili od rána až do pozdních nočních hodin jen aby dokázali nasytit a obsloužit všechny příchozí. A celý víkend byl samozřejmě doplněn i výbornou hudební produkcí, kterou zajišťoval pan Milda Šobr.
Letošní ročník Argman srazu byl pro nás sice první, ale po jeho skončení jsme řekli, že nebyl určitě poslední a že za rok zase přijedeme, pokud bude vše ok. Ještě jednou bych chtěl Romanovi Kubátovi poděkovat za pozvání a popřát jemu i celému organizačnímu týmu ať se jim daří i v dalších ročnících.

Teď už se můžete kouknout na rozsáhlou galerii fotek a tentokrát přidáme i nějaké ty pohyblivé obrázky, za jejichž zapůjčení děkuji Martinu GUGÝTOVI Goliášovi. Tento víkend se ještě chystáme na Truck Fest do Trenčína a ještě pro vás udělám článek z akce ZAPAL TO Fest, která se v srpnu konala na Librosu v Ostravě.

« z 5 »