Středa, 21 února, 2024
Dakar

Posedlí Dakarem vyprodali 9 sálů po České Republice

Dakar 2020 je již sice nevratnou minulostí, ale to neznamená, že skončil pro členy týmu Big Shock Racing. Poté co se kluci vrátili ze Saudské Arábie načerpali nové síly a vyrazili na další maraton tentokrát po deseti českých městech, kde se konaly besedy s názvem Posedlí Dakarem. Celý tento projekt začal po Dakaru 2019, a jelikož měl úspěch rozhodl se v něm tým pokračovat i v letošním roce. Náplň celé akce tvoří besedy s fanoušky jak Dakaru tak samozřejmě týmu BSR a diváci se při nich mohou dozvědět spoustu informací nejen o průběhu soutěže ale také o zákulisí tohoto slavného závodu a v neposlední řadě si poslechnout zajímavé historky jednotlivých členů Sedlčanské posádky.

Další velkou devízou jednotlivých besed je rozmanitost publika napříč všemi věkovými kategoriemi ale zároveň nemalou účastí z řad ženského publika. „Vůbec nevěříte, že je možné, aby se v jednom sále, na jednom představení sešlo tak pestré publikum. Potkáváme tu malé děti s tatínky i dědečky, kteří Dakar sledují spoustu let. A divili byste se, kolik žen se přijde podívat, mladé slečny i starší dámy,“ popisuje Martin Macík návštěvníky besed Posedlí Dakarem. A František Tomášek k tomu dodává:  „Ale jedno mají naši diváci společné, jsou přátelští, mají smysl pro humor a dokážou nás podpořit i na jevišti. Přeci jen, jsme závodníci, nejsme řečníci a nervozita, hlavně v počátcích občas zapracovala. Ale fanoušci nám pomohli, začali tleskat, začali se smát a pak to z nás spadlo a šlo to samo.“

Besedy jsou  zahajovány filmovým dokumentem rekapitulujícím Dakar 2020, který je složený z autentických, dosud nezveřejněných video záběrů, odehrávajících se v kabině závodního kamionu, na trati i v bivaku. Po zhlédnutí tohoto dokumentu následuje hodně odlehčené vyprávění pilota kamionu Martina Macíka, navigátora Františka Tomáška, palubního mechanika Davida Švandy, zkušeného dakarského veterána Davida Pabišky a dalších členů týmu Big Shock Racing. Přímí účastníci Dakaru se otevřeně dělí o své zážitky z nejnáročnějšího motoristického závodu na světě. A je jich tolik, že každá z 9 besed je jiná. Besedy nemají žádný přesný  scénář díky čemuž jsou večery  hodně bezprostřední a jejich vývoj ovlivňují i sami diváci. Největší zájem je o okolnosti spojené s kritickými momenty, které tým během závodu zažil. Velice oblíbené jsou také záběry z kamer umístěných v kabině závodního speciálu, které posádku natáčejí během jízdy. Závodníci si ze sebe dokážou dělat legraci a salvy smíchu se spouštějí při historkách o navigování nebo při popisu záchranné akce, která nastala poté, co posádka zapadla v dunách.

Posedlí Dakarem jsou milým překvapením i pro pořadatele samotné provozovatele jednotlivých talk show. „Někteří z provozovatelů byli našimi fanoušky a rádi nám pomohli, ale nikdo z nich nepočítal, že bude plno. Většinou nevěděli, co od nás čekat, nikdo neměl zkušenost s podobným formátem, ve kterém se mísí film, sportovní beseda, stand up comedy, přednáška, těžko to popsat, proto tomu říkáme talk show. Ale zdá se, že i mezi nimi jsme získali nové příznivce,“ vysvětluje Martin Macík. A jeho slova potvrzuje Václava Sporková z plzeňského prostoru DEPO2015: „Beseda o Dakaru se u nás konala již v roce 2018 a byla úspěšná. Proto jsme letos nepochybovali. S návštěvností jsme velice spokojení, bylo plno, přes 700 diváků. Určitě budeme rádi spolupracovat i v dalším roce. U veřejnosti má akce velký ohlas, i když jde o poměrně netradiční formát.“ Poslední šanci potkat se s dakarskými závodníky mají diváci v Ostravě 27. února. Unikátní prostor Multifunkční auly Gong v Ostravě Vítkovicích akci dodá speciální atmosféru a BSR už pro ostravské finále vymýšlí překvapení. Takže pokud nevíte, co ve čtvrtek večer navštivte určitě stránky https://www.ticketportal.cz/event/Posedli-Dakarem-2020 a kupte si vstupenky na tuto zajímavou akci.

 

Nezapomeňte sledovat i další info kanály Big Shocku a Big Shock Racing:

www.facebook.com/bigshockracing

www.facebook.com/martinmacikjr

www.facebook.com/janbrabecmxschool

« z 2 »