Úterý, 25 června, 2024
NezařazenéRok 2023

Kamion Fest víkend s dětmi Chrudim 2023

Poslední červnový víkend jsme zavítali na 4. ročník Kamion festu na letišti v Chrudimi, který pořádá organizace Řidiči pomáhají dětem a její výtěžek jde na pomoc dětskému domovu v Nové vsi u Chotěboře.

Celý sraz se mezi řidiči kamionů i dodávek těší velké oblibě, jelikož rok od roku se přihlašuje stále více účastníků. Jen pro porovnání v roce 2022 přijelo na tuto akci 350 účastníků a v roce letošním jich bylo již 470.  Podle slov hlavního pořadatele Pepy Macíčka by samozřejmě ještě prostor pro další byl, ale nelze jít do nekonečna což není ani cílem. Ale necháme se překvapit kam, až se budou počty posouvat.

Celá akce začíná vždy v pátek kdy je od dopoledních hodin umožněn příjezd všem registrovaným. Podle již zaběhnutého systému řadí členové organizačního týmu jednotlivé kamiony  a toto trvá celý den a chlapům za to patří velký obdiv. V odpoledních hodinách pak několik vybraných strojů vyráží na náměstí do Chrudimi kde probíhá pozvání veřejnosti na sobotní den v aeroklubu Chrudim kde se akce koná. Výborným zpestřením programu na náměstí bývá účast strongmana Zdeňka Vávry který zde tahá 12tunový kamion a ukazuje některé ze svých dalších dovedností. V letošním roce se navíc účastnil i sobotního programu takže bylo opravdu na co koukat. Večer pak vystoupila první kapela jménem Don Bon, dále nadějný zpěvák Tony Novák a po něm následovala diskotéka s DJ Tazzym.

Během noci z pátku na sobotu zapršelo a tak se pak ráno čekalo na rozhodnutí pořadatelů, zda se pojede spanilá jízda, která zahajuje celý sobotní den. Po chvilce čekání padlo rozhodnutí, že plocha letiště je způsobilá pro výjezd kolony a tak se jednotlivé kamiony a dodávky začaly pomalu řadit do kolony, abychom mohli vyrazit. Celkově nás bylo 380 což už byla velmi pěkná podívaná. Po návratu zpět se všichni zase seřadili na svá místa a začal doprovodný program. Ten je tvořen různými atrakcemi pro děti ukázkou modelářů s rc kamiony spoustou stánků a v neposlední řadě i širokou hudební produkcí. V letošním roce zde vystoupily během celého odpoledne a večera vystoupil opět zpěvák Tony Novák a dále kapely Brutus Rock, Kabát Revival West a Ukradený Vjecy. Odpoledne pak dorazili i děti z dětského domova a jak už bývá zvykem ty pak tvořili porotu pro výběr nejkrásnějších kamionů a dodávek. Ty si pro návštěvníky také připravili nějaké vystoupení což bylo velmi hezké. Večer pak probíhala tradiční světelná show a akce byla zakončena tradičním ohňostrojem.

Závěrem patří určitě velká poklona celému týmu Řidiči pomáhají dětem a samozřejmě také všem sponzorům, bez kterých se samozřejmě pořádání takové akce neobejde. 

« z 11 »