Úterý, 25 června, 2024
NezařazenéRok 2023

Truck sraz Orlová 1.ročník

Jednou z akcí, které jsem během letošní sezóny navštívil, byl v termínu 11. -13. srpna 1. ročník Truck srazu v Orlové. Tato akce mě zaujala hlavně proto, že se jednalo o vůbec první sraz trucků v moravskoslezském kraji a tak jsem byl zvědav, jak se s tímto počinem pořadatelé poperou. Celá akce navíc byla i s podporou samotného města Orlová což je vždy dobrá zpráva.

Brány vyhrazeného areálu se otevřeli účastníkům během pátečního dne a v odpoledních hodinách se mohla již přijít podívat i široká veřejnost. Bylo pochopitelné, že ze začátku moc lidí nebylo, jelikož se Orlovou a okolím konala v pátek v podvečer spanilá jízda, která sklidila velký úspěch. Po návratu kolony zpět na místo srazu se začali scházet lidé i tam jelikož jak už to na podobných akcích bývá je velkým lákadlem večerní světelná show kdy je možno obdivovat krásně osvětlené kamiony nejen z venku ale ve spoustě případů i zevnitř.

Sobotní hlavní den se nesl ve znamení starých srazů, kdy šlo hlavně o to podívat se na kamiony pořádně i přes den ale hlavně posedět s přáteli a povídat si o různých věcech. V odpoledních hodinách pak proběhli týmové soutěže pro účastníky, kdy se tahal kamion a po té se konala kombinovaná soutěž v převracení pneumatiky a kurtovaní bedny na čas. Večer pak doplnily koncert kapel Studna AC/CZ což byl AC/DC revival. A samozřejmě opět nechyběla světelná truck show pro ty, kteří ji nestihli v pátek.
Na závěr mohu říci, že při účasti 60 kamionů šlo o vydařenou akci a budu jen rád, když se bude rozvíjet a pořadatelé budou dále pokračovat v dobré práci. Věřím, že příští rok bude určitě znovu a všem mohu její návštěvu jen doporučit.
V současné době se budou na stránkách objevovat další články, jelikož je konečně prostor k tomu vše dopsat i když třeba zpětně.

« z 3 »