Úterý, 21 května, 2024
Dakar

První bedna na Dakaru Macík dneska na 3.místě

 

Dnes na posádku žlutého speciálu Iveco ze Sedlčan čekala 9. etapa letošní Rallye Dakar, která čítala 287 závodních kilometrů a pilot Martin Macík navigovaný Františkem Tomáškem a pod servisním  dohledem Davida Švandy v ní ukázal, že se jede až do cílové rampy a že se dá zajet stále dobré umístění. Výsledkem dnešního snažení tak bylo první etapové pódium, když pánové dojeli na 3. místě se ztrátou pouhé 2 minuty a 37 vteřin na prvního. V celkové klasifikaci jim nadále patří 9. příčka, ale věříme, že ve zbývajících 3. etapách ještě sedlčanské trio určitě bude bojovat a třeba se ještě posune ve výsledkové listině kupředu. Spřátelené  posádky týmu Ital Trans a Project 2030 dnes končili etapu na 19. a 20. pozici a v celkovém pořadí jim patří 16. a 17. pozice.

Úterní 9. etapa Dakaru odstartovala o něco později. Pořadatelé tak dali šanci závodníkům, kteří uvízli ve zlověstných dunách předchozí etapy, aby stihli nastoupit znova na start. Posádka týmu Big Shock! Racing ale předchozí písečnou speciálku dojela hladce. A v dnešní si vedla ještě lépe. Od samého začátku nasadila brutální tempo. To v úvodu zbrzdil jen jeden ze soupeřů, který sedlčanský kamion nechtěl pustit před sebe.  „Nádherná etapa. Hrozně rychlá. Sem tam písek, ale jinak jsme jeli přes šotoliny, šutry, skály, trialy. Projížděli jsme krásná údolí. Auto jede, takže jsme drželi plyn. Myslím, že jsme dneska jeli na vítězství. Letěli jsme fakt kudlu. Všechno si sedlo. Navigace od Františka na jedničku. Dnešní 3. místo je super. A mohlo to být ještě lepší,“ řekl Martin Macík v cíli etapy.

Martin Macík si dnes dominující Rusy nenechal ujet. Většinu speciálky se držel v TOP 3.  Když se ve výsledcích pořadatelů objevil titulek „Kamaz under pressure“ čeští fanoušci zajásali a po zbytek etapy s napětím sledovali, jak se šipka označující vůz týmu Big Shock! Racing se nezadržitelně blíží k cíli. Ze skvělého výsledku dnešní etapy má velkou radost také celý tým.

Další informace můžete získat v tradičních odkazech a nechybí ani videa a několik skvělých fotografií od MM photography

https://www.facebook.com/bigshockracing

https://www.facebook.com/martinmacikjr

https://www.instagram.com/bigshockracing

https://www.instagram.com/martinmacikjr/

https://www.facebook.com/martinmacikjr/videos/519175289244373

https://www.facebook.com/martinmacikjr/videos/2791150944518233