Úterý, 21 května, 2024
Dakar

Technika Big Shock Racing už je doma

Uplynulý 43. ročník maratonské Rallye Dakar přinesl sedlčanskému týmu Big Shock! Racing cenný úspěch v podobě 4. místa v kategorii kamionů. Poté se celý tým vydal na cestu domů a technika se vypravila zpět na lodi do francouzského Marseille, kam dorazila v tomto týdnu. V únoru se měl rozběhnout i seriál talk show s názvem Posedlí Dakarem ale kvůli současné situaci s covidem to nebylo možné. Po pečlivém zvážení spojeném s hlasováním fanoušků bylo rozhodnuto, že se celá akce přeloží na léto.

Aby však fanoušci nemuseli čekat, až do léta přišel Martin Macík s nápadem udělat on-line akci s názvem Prolog Posedlí Dakarem. Specialitou tohoto přenosu bude první a poslední zveřejnění nesestříhaných záběrů, které byly natočeny na kamery umístěné přímo v Karlovi (dakarský speciál Iveco). „Pokaždé, když se fanoušků ptáme, co je nejvíc zajímá, říkají, že chtějí vidět kompletní onboardy. Chtějí si prohlédnout trať z kabiny tak, jak ji během Dakaru vidíme my. Proto jsme se rozhodli zkrátit čekání na červencové živé besedy v kinech CineStar a uspořádat online akci Prolog, kde onboardy zveřejníme a společně s Ferrym a Davidem i okomentujeme. Projeli jsme si už kompletní videa z náročných úseků trati a uznávám, že občas je to slušný thriller,“ říká Martin Macík. Součástí přenosu bude i zprostředkování informací o stavbě nového kamionu a zveřejnění i jeho jména. Vstupenky se již dají zakoupit v síti ticketstream.

Martin Macík k celému prologu dodává ještě toto. „Fanoušci se nemusí bát, máme tolik historek, že jsme si je rozdělili do online i živých akcí, a stejně nestihneme odvyprávět všechno. Ale online Prolog bude založený hlavně na onboardech, pro ně jinde není dost prostoru. Online přenos nám také umožní přímo v naší garáži ukázat první kroky stavby nového kamionu. A dokonce už prozradíme, jak se bude další Karlův brácha jmenovat. Pro náhodně vybrané diváky přenosu máme dárky. Dostanou od nás jízdu v závodním kamionu, v bugině nebo suvenýry z Dakaru, třeba Františkovu kombinézu, ještě nepranou. A to je velká vzácnost.“

Tento týden se do sedlčanské MM garáže vrací také poslední z aktérů letošního dakarského úspěchu, závodní kamion Karel, i se všemi doprovodnými vozy. Auta absolvovala plavbu z Džiddy do Marseille na speciální lodi vypravené pořadateli závodu. Až na menší detaily, jakými jsou vypuštěná pneumatika, zlomený klíček nebo otevřené okýnko, kterým během plavby zateklo, se zdá, že je týmová karavana po plavbě v pořádku. „Máme radost, že zas máme auta v pořádku u sebe. Vyzvedli jsme je v přístavu v Marseille a zamířili s nimi na nedalekou farmu, kde jsme měli u kamarádů schovaný podval. Karla jsme na něj naložili a domů se veze. Po celém Dakaru na to má nárok,“ hlásil palubní mechanik David Švanda. Po návratu závodní speciál dostane potřebnou péči a projde novými konstrukčními úpravami, aby byl na Dakaru 2022 ještě rychlejší.

Další informace můžete získávat zde

http://www.facebook.com/bigshockracing

https://www.facebook.com/martinmacikjr

www.bigshockracing.cz