Pondělí, 20 května, 2024
AutaNezařazené

Zahájení sezóny Libros 2024

Po dlouhé zimní přestávce jsem v sobotu 27. 4. 2024 vyrazil na první letošní akci a tou bylo Zahájení sezóny na ostravském Librosu.

 

Tato akce se konala i v loňském roce ale troufnu si tvrdit, že její potenciál roste a pořadatelé se snaží stále něco vylepšovat. Ať už jde o sekci tuningu, kterou zajišťuje sníženo.cz nebo sekci driftovou kterou koordinuje Furt Bokem.

Stejně jako v loňském roce byla i letos akce rozdělena do dvou zmíněných sekcí a to na tuning scénu a drifty. Ať  už návštěvníci navštívili jednu nebo druhou sekci tak v obou si přišli na své. V té prvně zmiňované jste se mohli procházet mezi spoustou nádherných tuningových aut následovaných přehlídkou amerických muscle cars až po krásné kousky z řad supersportů. Stejně jako v loňském roce se účastnilo i pár pěkných kamionů a jsem zvědavý, jestli třeba i tato část bude mít stoupající tendenci.

Když jste se této sekce nabažili mohli jste si projít depo plné driftových speciálů kde byly k vidění jak vozy s výkonem třeba jen 200koní tak i třeba 970koňové BMW M2 českého zástupce v Drift Masters Marca Zakouřila. Startovní pole čítalo celkem něco kolem 32 vozů, z nichž do Betlů o titul Drift King of Ostrava postupovalo Top 16 závodníků. To samozřejmě byla pro všechny velká motivace takže všichni piloti ze svých strojů ždímali maximální výkony což u těch silnějších pak vyloženě vypadalo jako by jste za jejich koly odpálili dýmovnici protože produkovali obrovské množství kouře což se vždy líbí i divákům. Celkově se navíc jelo letos o picemoney 50000,- čímž byla ještě finanční odměna navýšena ještě o 10000,- oproti loňskému roku.

Skvěle rovněž organizátoři zvládli i food sekci takže během celého dne bylo i dostatek možností jak nasytit svůj žaludek tak i zahnat případnou žízeň.

Za mě se letos tato akce určitě vyvedla a jsem zvědav, kam se posune zase za rok.

Závěrem bych chtěl poděkovat letošním přispívatelům do galerie, kterými  jsou za tuning několika fotkami sníženo.cz a jejich fotograf Lukáš Ston a za drift zónu velice šikovná fotografka a kamarádka Vendula Provazová aka Vendys Pictures.

« z 4 »