Úterý, 21 května, 2024
Dakar

11. etapa Martin Macík se stal otcem a Brabec válčí do poslední chvíle

 

Dnešní 11. etapa, která byla předposlední v letošním ročníku Rally Dakar byla druhou polovinou včera vyhlášené maratónské etapy a účastníky zavedla s provizorního bivaku v Shubaytahu zpět do Haradhu kde včera zanechali servisní týmy. Celkově tak na členy Big Shock Racing týmu dnes čekalo 744 km s rychlostní zkouškou v délce 379 km. Po stránce terénu si kluci dnes pořádně zazávodili, protože se jelo v dunách od začátku do konce. A jelikož bylo potřeba hledat různé cesty užil si dnes pořádnou navigaci i František Tomášek když Martina Macíka naváděl kam bylo potřeba.

Včerejší noc měla pro posádku žlutého kamionu zvláštní význam. I přesto že byli odkázáni sami na sebe neměl mechanik David Švanda s Karlem příliš práce a tak šlo spíše o rutinní kontrolu. Důležitá noc to však byla pro Martina Macíka, který uprostřed pouště v hangáru, kde spal s ostatními kolegy tak tak lovil signál, aby se dozvěděl radostnou zprávu. Doma se mu narodila dcera. To určitě dodalo celé posádce před koncem novou energii a mělo to určitě dopad na výsledek dnešní etapy. „Jsem v konci předposlední etapy Dakaru a jsem fotřík. Narodila se nám krásná, obrovská dcera Mia Macíková. Dneska jsme zajeli perfektní etapu. Extrémně náročnou, 379 km jenom duny. Utrhli jsme držák kabiny, protože jsme si asi dvakrát skočili trošku víc. Letěli jsme start – cíl, jak jen to šlo. Auto fungovalo výborně. Málem jsem si ukroutil ruce, řadil jsem jak zběsilý. Všechno se zdařilo. Mia nám přinesla štěstí. Jsem šťastnej tatínek a mám radost, že to všechno dobře dopadlo,“ hlásil vesele Martin Macík. Dnešní etapu tak Sedlčanská posádka dokončila na výborném 5. místě a na stejnou pozici poskočila i v absolutní klasifikaci kde před poslední etapou ztrácí 03:25:27 na stále vedoucího Karginova s Kamazem.

 

 

Nelehkou noc měl v provizorním bivaku i motocyklista Jan Brabec. Včera na 2 kilometru etapy při hrozivě vypadajícím pádu v duně zlomil řídítka a tak musel opravovat. Motorku sice zprovoznil, ale oprava neproběhla povoleným způsobem což Honzovi přineslo nepříjemnou 6 hodinovou penalizaci a v pořadí tak přišel o několik pozic. To mu ale nevzalo odhodlání a pustil dále do dnešní předposlední etapy. Je ale pravdou že pro spoustu fanoušků je ale Brabčák už teď malým vítězem jelikož i přes zdravotní obtíže a bravurně zvládnuté pády stále pokračuje a od toho skutečného cíle už jej dělí jen zítřejší poslední etapa. Díky chatrnému signálu se nám s ním zatím nepodařilo spojit ale, pokud získáme  nějakou informaci určitě vás budeme informovat. Dnešní etapu dokončil na 38. místě a v celkové klasifikaci mu patři 56. příčka se ztrátou 15:54:58 na vedoucího Rickyho Brabce

 

Samozřejmě pro vás máme i video se včerejší 10. etapy.

 

Nezapomeňte sledovat i další info kanály Big Shocku a Big Shock Racing:

www.facebook.com/bigshockracing

www.facebook.com/martinmacikjr

www.facebook.com/janbrabecmxschool